sobota, 13 grudnia 2014

Park Miniatur Budowle Świata
Budowle Świata to nowy park miniatur położony w Mysłakowicach,
zaraz przy głównej drodze prowadzącej z Jeleniej Góry do Karpacza. Przy parku znajduje się niewielki parking i kasa w amerykańskim gimbusie. 
Modele w skali 1:25 prezentują różny poziom wykonania. Bardzo dobrze prezentują się londyńskie most Tower i Big Ben. Oryginalny jest model bazyliki w Licheniu i indyjskie mauzoleum Tadź Mahal. Nieco gorzej wypada World Trade Center czy Atomium. 

Atomium z Brukseli

Tadź Mahal na tle Karkonoszy - bezcenne


Totalna klapa to reprodukcja wieży Eiffla - totalny brak szczegółów. Modeli jest dosyć dużo.  Park istnieje od niedawna i miejmy nadzieję, że poziom i ilość modeli będzie się zwiększać. Już teraz jest to warte odwiedzenia miejsce o szczególnych walorach edukacyjnych dla młodzieży. Tablice z opisami nie są zbyt szczęśliwie skomponowane, cały czas natykałem się na niemieckie co rodziło pytanie czy aby nieopatrznie nie przekroczyłem już granicy. Zgodnie z dobrym zwyczajem tablica powinna być jedna wielojęzykowa z lokalnym językiem na pierwszym miejscu. Na pewno ułatwi to zwiedzanie,również gościom z Niemiec. Zapłaciliśmy za dwie osoby dorosłe z dzieckiem 35zł, co jeszcze na tę chwilę jest trochę wygórowaną opłatą. Przyjmując jednak, że projekt na starcie i przymkniemy oko na niektóre niedoskonałości to warto to miejsce odwiedzić i dać mu szansę.   
—- Sponsor:
logo latarki sklep
Rozświetlamy ciemność – sklep z profesjonalnymi latarkami LED dużej mocy. Kod rabatowy 5% dla czytelników bloga: word47 http://latarkisklep.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz